Close me

0 266 715 47 57

Haberler / BANDIRMA ULAŞIM A.Ş. YENİ OTOBÜSLERİNİ HİZMETE ALDI

BANDIRMA ULAŞIM A.Ş. YENİ OTOBÜSLERİNİ HİZMETE ALDI

 

Bandırma şehir içi ulaşımda güvenilir hizmetin adı BANDIRMA ULAŞIM HİZMETLERİ A.Ş. yeni otobüslerini ulaşıma ağına ekledi. Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği standartlara uygun sıfır km otobüsler 20 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Bandırmalı vatandaşların hizmetine sunulmaya başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan BANDIRMA ULAŞIM HİZMETLERİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent BİCAN  “Pazartesi gününden itibaren hizmete giren otobüsleri ilk etapta 10 tane olmak üzere ulaşım ağına dahil ettik. Araç değişimleri önümüzdeki dönemde devam edecek.” dedi.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA DAHA KOLAY VE RAHAT ULAŞIM İMKANI

BİCAN: “Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ulaşımı bu otobüsler sayesinde çok kolaylaşacak.Tekerlekli sandalye ile otobüslere binme sıkıntısı olmayan otobüsler alçak tabanlı olup biniş ve iniş rampaları mevcut.Ayrıca engelli vatandaşlarımız otobüslerin rahat ve geniş olması ile birlikte yeni otobüslerimiz kendileri için özel olarak ayrılan alanda rahatça yer bulabilecekler. Tekerlekli sandalye için özel bir bölüm otobüslerimizde 1 adet engelli koltuğu ve 2 adet görme engelli yolcularımız için koltuk bulunuyor.”

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ HİZMET

1 adet özel engelli minibüsü ile engelli vatandaşlarımızın diledikleri zaman evlerinden alınıp istedikleri konuma götürülüp yeniden evlerine geri getirildiğini belirten BİCAN “Yıllardır sosyal sorumluluk projemiz dâhilinde Bandırma’da yaşayan engelli vatandaşlarımızın diledikleri zaman şirketimizi arayıp belirttikleri saatte evlerinden alıp gidecekleri konuma götürüp istedikleri zaman yine evlerine ücretsiz ulaşım imkânlarını sağlıyoruz.” dedi. 

DAHA BÜYÜK VE FERAH KLİMALI YENİ ARAÇLAR

“Daha büyük ve daha geniş olan otobüslerimizin toplam yolcu kapasitesi 70 kişilik.25 kişilik oturma kapasitesiyle yolcularımız şehir içi ulaşımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Yeni otobüsler birçok açıdan daha fonksiyonlu ve daha kullanışlı.

Araç kamerası ve takip cihazı sayesinde yolcularımız daha güvenli bir şekilde ulaşımını tamamlayacak. Özellikle yaz aylarında klimalı otobüslerimizde yolcularımız şehir içi ulaşımda daha konforlu bir hizmet alacak. Araçlarımız yaptırmış olduğumuz çalışma sonucu halkımızın tercih ettiği otobüslerdir.”

YENİLİK DEVAM EDECEK

“Temizliği ve güvenliğiyle tam not alan yeni otobüslerden önümüzdeki süreçte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı sistemler Daire Başkanlığı ile yapılacak plan dahilinde hız kesmeden devam edecek. 2006 yılından bu yana tüm imkanlarımızı zorlayarak yüksek standartlarda yapmaya çalıştığımız bu hizmetin geçmişi aslında çok daha eski yıllara dayanmaktadır.Değişen ve gelişen Türkiye’de  çağa ayak uydurmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Ayrıca Bayramlara özel uygulama ile KABRİSTAN ziyaretleri için ücretsiz araç seferlerimizi şehir merkezimizdeki güzergâhımızdan sağladık. Yeni araçlarımızı öncelikli olarak HASTANE-FAKÜLTE ve ATATÜRK CADDESİ gibi yolcu yoğunluğu olan hatlarımızda uygulamak suretiyle yaygınlaştırmayı planlıyoruz.”

HAT BİLGİSİ DEĞİŞTİREBİLİR LED EKRANDAN AKTARILACAK

Bir çok kolaylığı olan otobüslerin diğer bir özelliği ise değişebilir ve büyük ekrana sahip led ekrana sahip olması.Bu ekran sayesinde yolcular otobüslerin hangi hat otobüsü olduğunu rahatlıkla görebilecek.

BİCAN “Pazartesi günü hizmete giren otobüslerimizin Bandırma ve Bandırma’ya gelen yolcularımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

ULAŞIM A.Ş.Bandırma’da 20 hatta 97 araç ile hizmet veriyor. 2 adet hizmet ve 1 adet engelli aracı ile 2006 yılından günümüze Bandırma’da şehir içi ULAŞIMIN adresi olmaya devam ediyor.

Yeniliklerden Haberdar Olun