Close me

0 266 715 47 57

Haberler / Bican, master planı değerlendirdi

Bican, master planı değerlendirdi

18 Ocak 2012 - Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, yerel yönetim tarafından hazırlanan master planla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şirket olarak ilçenin daha yaşanır bir hale getirmesi üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarının altını çizen Bican, “Şehir içindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla şirketimizin araçlarıyla ilçemizin tüm mahallerine sürekli ring yapılmaktadır. Şehir merkezindeki mevcut durakların daha kullanışlı olması durumunda araçlarımızın durağa yanaşma ve kalkış süreleri daha da kısalacaktır” dedi.

Menderes Meydanına durak şart 

Bican “Özellikle İnönü Caddesi'ndeki akşam yoğunluğunun azaltılması adına Menderes Meydanı'ndaki durak projesinin hayata geçirilmesi olumlu olacaktır. Şehir içindeki araç trafiğinin daha işler halde olmasının temelinde vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını tercih etmesinde önemli bir etkisi vardır. Trafik yoğunluğu olan büyük şehirlerimizde toplu taşıma araçlarına metrobüs ve halk otobüsü şeridi gibi özel güzergâh yolları açılırken her geçen gün trafik yoğunluğu hızla gelişen Bandırma'da bunun alt yapısının şimdiden planlanması ve adımların atılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

25 dakika içinde ikinci binişlere ücret yok 

Şirketimiz tarafından ilçe sakinlerine sunulan aktarmalı hatlardaki 25 dakika içerisinde indirimli ve ücretsiz ulaşım imkânında bu amaçla yapıldığını kaydeden Bican, ayrıca şirket olarak hareket saatlerini elektronik ortamda irdeleyerek yoğunluk olduğu zamanlarda araç sayısını sıklaştırarak vatandaşların ulaşım sorununu çözdüklerini söyledi. Bican devamında şunları dile getirdi “Engelli vatandaşlara yönelik randevu sistemini uygulamaya koyduk. Bu uygulamayla engelli vatandaşlarımız istenilen adresten bir başka adrese ücretsiz olarak götürülmektedir. Şirket bünyesindeki mevcut araçlarımızı da engelli binişine uygun hale getirdik”

 

Yeniliklerden Haberdar Olun