Close me

0 266 715 47 57

Yolculuk / Tarifelerimiz

Tarifelerimiz

Kent Kart Sistemi; Elektromanyetik çalışma prensibiyle hareket eden, şuan ki son teknolojiye uygun olarak üretilmiş ve kopyasının yapılma ihtimali yok denecek kadar az olan bir sistemle çalışmaktadır.

Kent Kartınız ile yanınızda bulunan kartsız kişiler için, aynı kartı yeniden okutmak kaydıyla, birden fazla kişinin seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu uygulama da kartı ikinci okuttuğunuzda öğrenci indirim kartına sahip olsanız dahi, bakiyenizden tam geçiş olarak düşüş yapılacaktır.

Kent Kartınıza dilediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz; Ancak bu yüklemeler içerisinde; Günlük, haftalık, aylık ve senelik gibi toplu dolumlar için ekstra bir indirim uygulaması bulunmamaktadır.

Kent Kartınızı aldığınızda üzerinde yazılı olan seri numarasını veya dolum sırasında verilen fişinizin bir tanesini, herhangi bir probleme karşı (çalınma, kaybolma, kırılma, arızalanma vb. gibi) muhafaza etmek üzere saklayınız.

 

TAM SEYAHAT KARTI

Tam (İndirimsiz) Seyahat Kartlarından Yararlanacaklar ve Başvuru Koşulları :

İndirimsiz seyahat kartı almak isteyen kişiler, seyahat kartı satış noktalarından kart bedelini ödeyerek alırlar. Bu kart ile tam biniş ücreti 3,25 TL dir. Tam Kent Kartlarda vize işlemine gerek yoktur.

Uygulanan aktarma sisteminde süre 30 dakika olup, ilk 5 dakika koruma süresidir. Bu süre içindeki aktarmalar (farklı güzergahlarda) % 50 indirimli olarak uygulanır.

Misafir kart uygulaması ise; kentimize dışarıdan gelen misafirler için başlatılmış olan bir uygulama olmakla birlikte 1.2.3.4. binişlik olarak yükleme yapılabilir.

Kartsız binişlerde ise bozuk para ile 3,75 TL karşılığında paranın otobüs girişinde bulunan kumbaraya atılması suretiyle biniş yapılabilmektedir.

 

İNDİRİMLİ SEYAHAT KARTI

İndirimli seyahat kartı almak isteyenler Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş den gerekli evraklarını tamamlayarak 12,00 TL karşılığında temin edebilirler. Bu kart ile biniş ücreti 2,25TL dir.

Kişiye özeldir, başkası tarafından kullanılamaz.

30 yaşından gün almamış kişiler   öğrenci kartından faydalanbilir.

Uygulanan aktarma sisteminde süre 30 dakika olup, ilk 5 dakika koruma süresidir. Bu süre içindeki aktarmalar (farklı güzergahlarda) 0,50 tl dir.

VİZE İŞLEMİ : İndirimli Kent Kartlarda vize işlemi her yıl 1-31 Ekim arasında yapılmaktadır. Belirlenen tarihte vizesini yaptırmayanların kartları sistemden iptal olur. Vize işlemi için gerekli evraklar:

*İndirimli Kartınız

*Öğrenci Belgesi (Bandırma’da bulunan öğrenciler için Nüfus Kimliği yeterlidir)

*10 TL ücret

 

İndirimli Seyahat Kartlarından Yararlanacaklar ve Başvuru Koşulları :

 

a)Öğrenci

-Mevcut yıla ait öğrenci belgesi.

-1 adet vesikalık fotoğraf. (şahsen başvurularda fotoğraf gerekmemektedir)

 

 

SERBEST SEYAHAT KARTI

 

Serbest (ücretsiz) seyahat kartı almak isteyenler Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş den gerekli evraklarını tamamlayarak 12,00 TL karşılığında temin edebilirler. Serbest Kent Kartlarda vize işlemi her yıl Ocak ayı içerisinde yapılmaktadır. Kişiye özeldir, başkası tarafından kullanılamaz.

 

Ücretsiz Seyahat Kartlarından Yararlanacaklar ve Başvuru Koşulları :

 

a)Gazi ve Eşi, Şehit Dul ve Yetimleri

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kimlik Kartı şirket tarafından tanımlanarak kullanılır.

 

b)Sarı Basın Kartı Sahipleri

-Başbakanlık Basın ve Yayın Genel Müdürlüğünce verilmiş Sarı Basın Kartını göstermek suretiyle seyahat ederler.

 

c)Belediye Zabıtası

-Belediyeler tarafından verilmiş Zabıta Kimlik Kartını göstermek suretiyle seyahat ederler.

 

d)Özürlü ( % 40 ve üzeri için )

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onaylı özürlü kimlik kartı.

-1 adet vesikalık fotoğraf.

 

e)65 Yaş

-Nüfus Kimliği

-1 adet vesikalık fotoğraf.

Yeniliklerden Haberdar Olun